Blog

O tym jak przygotować wakacje

Wylatując na wakacje większa część osób pilnuje aby sprawdzić wiadomości o miejscu noclegu i przewoźniku. W ten sam sposób ze starannością robią spis przedmiotów do spakowania, żeby o niczym przez roztargnienie nie zapomnieć. Często jednak zauważam, że bagatelizują ważną sprawę – a mianowicie temat zostawienia naszego pojazdu w pobliżu lotniska, tak by pozostawał bezpieczny przez cały okres naszej podróży. Dlatego dobrze jest rozsądnie wybrać parking dozorowany obok lotniska. Oczywiście zawsze mamy możliwość parkowania na miejscach postojowych które przygotowało samo lotnisko, lecz ich cena jest zazwyczaj istotnie wyższa, aniżeli innych parkingów strzeżonych w pobliżu.

Sprawdź koniecznie: Parkingi strzeżone obok lotniska – interesujące wskazówki dla turystów

Na jakie sprawy zwracać uwagę

Jeszcze nim zdecydujemy który parking wybierzemy, to koniecznie musimy wyselekcjonować cechy oferty, które są dla nas najbardziej istotne. Trzeba zdawać sobie sprawę, że koszt miejsca parkingowego to nie najistotniejszy czynnik który należy rozpatrywać. Na pewno musimy zapytać, czy parking jest dozorowany przez 24 godziny oraz czy ma monitoring. Solidne ogrodzenie oraz dobre naświetlenie w nocy, czy też polisa ubezpieczeniowa w sprawdzonej firmie to także ważne argumenty. Transport do portu lotniczego oraz odbiór po powrocie bezpłatnie to często oferowana opcja, jednak nie zawsze, z tego powodu też należy to weryfikować. Wybetonowana powierzchnia parkingu jest ważna szczególnie gdy występują opady deszczu, ponieważ chyba nikt nie chciałby lecieć w samolocie w ubłoconych butach.

Beztroska na wakacjach

Decyzja o wyborze parkingu to sprawa przeważnie ignorowana, a przecież ma znaczący wpływ na to czy nasz wypoczynek będzie udany. W końcu prawdopodobnie nikt nie chciałby odebrać wiadomości, że jego pojazd został uszkodzony lub co jeszcze gorsze skradziony podczas wakacji. To może skutecznie popsuć dobry nastrój na resztę wczasów.