Blog

Dobrze zaplanowane wczasy

Przed wyjazdem na wakacje powinniśmy starannie zaplanować kilka spraw, tak by mieć gwarancję, że podczas samej podróży już nic nie zaskoczy. Właśnie dlatego sprawdzamy jakie opinie ma hotel do którego się udajemy, czy agencja turystyczna jest godna zaufania, a także przygotowujemy spis rzeczy do spakowania. Często jednak zapominamy o sprawach które pozostawiamy na miejscu.

O ile z mieszkaniem sprawa jest dosyć mało skomplikowana, bo wystarczy zamontować dobre jakości alarm połączony z kamerami monitorującymi lub zwyczajnie poprosić sąsiadów o dozorowanie, to gorzej jest z samochodem. Szczególnie gdy na lotnisko wybieramy się własnym pojazdem – rodzi się kłopot z bezpiecznym jego pozostawieniem. Dlatego należy wybrać parking blisko lotniska oferujący usługi dobrej jakości.

SPRAWDŹ: Parkingi Katowice Pyrzowice – komfortowo rezerwuj miejsce postojowe w pobliżu portu lotniczego

Co wyróżnia dobry parking strzeżony niedaleko lotniska?

Pomyślmy czym powinien się wyróżniać dobry parking strzeżony w pobliżu lotniska? Najważniejszy by zapewniał bezpieczeństwo powierzonego samochodu – bez cienia wątpliwości jest to cecha priorytetowa. Właśnie z tego powodu musi mieć solidne ogrodzenie, dobrze doświetlony plac z systemem monitoringu oraz być dozorowany przez całą dobę. Na pewno dobrze jeżeli parking będzie posiadał wykupioną polisę w jednym z renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych – mimo iż szefowie parkingów bardzo dbają o odpowiednią jakość świadczonych usług, to los kreuje czasami niezwykle niespodziewane scenariusze.

Nasza wygoda to sprawa równie ważna, bo prawdopodobnie każdy życzyłby sobie żeby podróż przebiegała przyjemnie od samego początku. W tej kwestii istotne są dwie cechy: przewóz na lotnisko czystym busem i przynajmniej niewielka poczekalnia, ponieważ może się zdarzyć, że w sezonie letnim ruch będzie tak duży, że na transfer z parkingu do terminala będziemy musieli poczekać kilka minut.

Na rynku parkingów zlokalizowanych w okolicy portów lotniczych do dyspozycji będziemy mieli sporo ofert w bardzo podobnej cenie, dlatego możemy wybierać te które oferują usługę najwyższej jakości, ponieważ przeważnie cena nie będzie odbiegała znacznie od innych. Dobrze jest zarezerwować miejsce odpowiednio wcześniej i nie martwić się w trakcie wakacji o samochód zostawiony w Polsce.